21-10-2024

Światowy Dzień Języków Obcych

Napisane przez: Karolina Znysłowska-Kutysz

26 września - Światowy Dzień Języków Obcych połączyliśmy w tym roku z Dniem Królika i zaowocowało to bardzo ciekawym projektem czytelniczo - językowym.

Uczniowie klas pierwszych poznali Króliczka Wędrowniczka z książki p. Grażyny Bąkiewicz i początek jego przygody.  Uczniowie klas 2, 3 i 4 podczas zajęć języka angielskiego przecisnęli się przez króliczą norkę do Krainy Czarów Lewisa Carrolla.

Podczas zajęć oprócz czytania fragmentów książek uczniowie wykonywali różnorodne zadania językowe związane z tekstem. Układaliśmy wydarzenia w kolejności chronologicznej, powtarzaliśmy słownictwo angielskie, ćwiczyliśmy grafomotorykę kolorując.

Uczniowie z klas 7 i 8 mieli trudniejsze zadanie. Tworzyli w języku niemieckim słowniczki i ilustracje do przysłów.

Ilość odsłon: 17 Ostatnio zmieniany: 21-10-2024