21-10-2024

„Czytamy z sercem”

Napisane przez: Karolina Zmysłowska-Kutysz

W dniach 30 września - 4 października 2024 roku uczniowie naszej szkoły realizowali zadania projektowe ogólnopolskiej akcji „Czytamy z sercem”.

We wszystkich klasach odbyły się zajęcia, podczas których Pani bibliotekarka czytała uczniom fragmenty książek o dzieciach dotkniętych chorobami serca. Uczniowie klas 1-3 poznali „Bajkę o sercu” a w czasie zajęć dowiedzieli się, jak wygląda i jak pracuje serce oraz rozwiązywali łamigłówki i rebusy o „sercowej” tematyce.

Klasa 4a wraz z nauczycielem bibliotekarzem i polonistą wzięła udział w spotkaniu autorskim z p. Wojciechem Widłakiem, autorem książki „Dwa serca anioła” i zajęciach czytelniczych, które przybliżyły im tematykę książki. W klasach 5,6,7 i 8 uczniowie poznali fragment książki Elżbiety Rodzeń „Dziewczyna o kruchym sercu”. Stała się ona wyjściem do rozważań na temat zdrowia. Podczas wykonywanych zadań uczniowie poznali budowę serca i zasady jego funkcjonowania, a także zastanawiali się, jak dbać o serce, by długo było zdrowe i sprawne. Szczególnie atrakcyjne dla uczniów okazały się warsztaty z pierwszej pomocy zorganizowane przez nauczyciela wychowania fizycznego i edb.

„Czytamy z sercem” to bardzo ciekawy projekt, który wiele dał naszym uczniom.

Ilość odsłon: 18 Ostatnio zmieniany: 21-10-2024